Lokalizacja

1-500x385Oaza Shangri-La położona jest w przepięknym Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Majestatyczne lasy, malownicze wzgórza morenowe, spokojne tafle jezior oraz cisza przerywana jedynie odgłosami ptaków i szumem wiatru sprzyjają kontemplacji nad naturą człowieka i jego miejscem we wszechświecie.

Lokalizacja doskonale współgra z symboliką nazwy naszej oazy.

Shangri-La to fikcyjna kraina opisana przez Jamesa Hiltona w powieści „Zaginiony horyzont”, którą opublikowano w 1933 roku. Jest to odosobniona dolina, położona w Tybecie u stóp góry Karakal, która ma być wyższa od Mount Everestu. Doliną rządzą sprawiedliwie lamowie z górującego nad nią klasztoru. Ludzie z Shangri-La są długowieczni, szczęśliwi, żyją w harmonii i oddają się kultywowaniu mądrości.

W kulturze masowej nazwa doliny stała się synonim mitycznej utopii żyjącej swoim rytmem z dala od zgiełku świata. Ma oznaczać miejsce intelektualnego odosobnienia, kryjówkę przed hałasem świata zewnętrznego, naciskami polityki i wymogów kariery. Shangri-La to miejsce, w którym uczeni i pisarze mogą bez przeszkód oddawać się rozmyślaniom i tworzyć swój własny świat. Dokładnie te idee stanowią naturę naszego Dzieła.

  • 5-960x470
  • 1-960x470
  • 2-960x470
  • 3-960x470
  • 4-960x470